Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Sağlık -  REFLEKSOLOJİ’ NİN MİGRENE FAYDALARI
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
Mltm
Anadolu Yakası
Yaş : 41
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 13 Aralık 2013 Cuma
Durum : Offline
REFLEKSOLOJİ’ NİN MİGRENE FAYDALARI 24 Aralık 2013 Salı 22:42:20


Migren ataklar halinde yarım ya da tam baş ağrılarıdır. Kusma, bulantı, baş dönmesi, karın ağrısı, bozukluğu ile birlikte gelen zonklayıcı ağrılardır. Kişi migren ağrısının geleceğini anlar. Çift görme zikzaklar halinde keskin çizgiler, bazen gözde ağrı ve görememe olabilir. Bu da göz migreninin belirtilerindendir.

Migren ağrıları genellikle genetik geçiş gösteren ağrılardır. Ailede migren ağrısı olan kişilerde migren olma olasılığı fazladır. Baş ağrılarının %40-50 migren ağrısıdır. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir.

Migreni tetikleyen sebepler; açlık, stres, uykusuzluk, yorgunluk bazı yiyecekler, alkollü içecekler, adet dönemi, doğum kontrol hapları, mevsim - hava değişimi, gürültü ışık (televizyon izleme)etkenlerden başlıcalarıdır.

Refleksoloji, doğal yollarla yapılan migren tedavisinde en etkili yöntemdir. Refleksolojide hasta genel olarak rahatlatılır, kas sistemi gevşetilir. Yapılan refleksoloji ile ilk başlangıçta migren ataklarının aralıkları uzar ağrının şiddeti azalır. Migrene bağlı olan komplikasyonlar ortadan kalkar.

Refleksoloji ile migren tedavisi en etkili yöntemdir. Refleksoloji vücudu sağlıklı bir şekilde kendi kendine iyileştirmesi olarak tanımlanır. Parmak uçları ile yapılan bası yöntemidir. Düzenli aralıklarla alınan terapi de danışanın yaşam kalitesi artar atakların süresinde ve ağrılarında azalma olur.
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Sağlık - REFLEKSOLOJİ’ NİN MİGRENE FAYDALARI Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,08 saniyede yüklendi.)