Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Evcil Hayvan -  Frontosa
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
blue frontosa
Anadolu Yakası
Yaş : 47
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 27 Nisan 2008 Pazar
Durum : Offline
frontosa 27 Nisan 2008 Pazar 01:16:12
arkadaşlar frontosa beslemek istiyorum,bu balık türüyle ilgilenen arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak isterim.bu tür balık besleyen arkadaşlarımıza başarılardiliyorum.
karasinek
sıracalı
Anadolu Yakası
Yaş : 49
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 8 Mayis 2008 Perşembe
Durum : Offline
frontosa 8 Mayis 2008 Perşembe 11:08:38
bu tür balıkları beslemeye başlamadan önce çok iyi araştırmalısın bu balıklar için çok dayanıklı oldukları söylenir ama yinede bakımları zor olan balıklardır. aldığın yemler kaliteli olmalı, tuz özel tuz olmal ve özel damlalardan kullanmalısın yanı aynı zamanda bakımı epey pahallıdır.
Prenses Arwen
Anadolu Yakası
Yaş : 45
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 25 Nisan 2008 Cuma
Durum : Offline
frontosa 11 Mayis 2008 Pazar 16:49:48
Frontosa almayı düşünüyorsanız bu çok iyi bir fikirdir. Fakat düşünmüyorsanız mutlaka düşünmalesiniz. İlk olarak Frontosaların resimlerini African Cichlids adlı kitapta görmüştüm. Bu gözalıcı, parlak siyah ve beyaz şeritleriyle ilgi çekici açık mavi yüzgeçleri ve yanaklarıyla merak uyandıran kafa hörgücünü gördüğümde aşık oldum. Frontosalar Afrika Cichlidlerinin Tanganyika bölgesine ait yaklaşık 2-3 ayda bir 90 yumurta döken balıklarıdır. Frontosalar çok sert balıklardır ve pekçok hastalığa karşı bağışıklıkları vardır. Kısmen boyutlarından dolayı(Tam erişkin erkekler 35 cm e kadar büyüyebilir) ve kısmen de agresif olmayan doğalarından dolayı ben hiçbir Tanganyika Gölü Cichlidiyle kavga etmediğini veya başının hiçbir Cichlidle derde girmediğini biliyorum.
BjK
blue frontosa
Anadolu Yakası
Yaş : 47
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 27 Nisan 2008 Pazar
Durum : Offline
frontosa 18 Mayis 2008 Pazar 05:14:26
Hepinize hayırlı günler
Öncelikle frontosa balık türü hakkında vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı hepinize tesekkür ediyorum.bu konuyla ilgili araştırmalarımdan sonra bir takım frontosa almış bulunmaktayım.İnşallah bu özel tatlı su balık türünü yavrulatmayı başarabildiğim takdirde bu güzel haberi siz balık severlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.Bu konuyla ilgili sizlerin daimi bilgilerinizi bu site içerisinde okumaktan ve sizlerle yazışmaktan çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.Umarım bu site içerisinde seviyeli ve saygılı arkadaşlıklarımızın devamını dilerim.
Hepinize saygılar diliyorum.

Sizlere ve bu sitede emeği olan bütün çalışanlara teşekkür ediyorum.


karasinek
34 Emrah 85
Anadolu Yakası
Yaş : 36
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 18 Haziran 2008 Çarşamba
Durum : Offline
Blue Zaiere Moba ya dikkat 18 Haziran 2008 Çarşamba 02:26:06
Sevgili arkadaşım ilk önce bu balığı beslemek için gerekli ortam şartlarını yerine getirmen gerek çok hassas bir yapıya sahip oldukları için verim alman için sessiz bir ortam ve 2m-1,5m bir akvaryuma sahip olman gerekiyor.Tanganika balıklarının özelliklerini iyi bilmen gerek kumlarını hata suyun ısı derecesini bile iyi ayarlaman gerek.

Dikkattt!! Piyasada bu son derecee narin olan Blue Zaire Moba ları blue zaire diye yutturmaya kalkıyorlar 2 numara olmalarına dikkat etmek gerek satıcılarına da dikkat etmek gerek.Yemlerini iyi seçmek siparişini iyi vermek gerek.Çok iyi bir ortamda yetiştirilen bu sevimli hayvalar yılda ortalama 4-5 yumurtalama yaparlar yavrularını büyütürken yüksek hassasiyeti elden bırakmamak gerekir.Bizim çevrede bu balıklara ASİL hayvanlar derler.Akvaryumda gerekli tesisatlar:
hava motoru,ısıtıcı,güzel aydınlatma(Gün ışığı en iyisidir tabiki de),mercenlardan yapılı bir dizayn isteğe göre daha fazla tesisat da eklenebilir.

Çek Cumhuriyeti’nde çok sayıda 1 numara bulunmaktadır.Almanyada ise 0 larıda mevcuttur

Umarım bilgilerimle size yardımcı olmuşumdur.
VARLIĞIM YETER diyen bir kaç kişiden biriyim YADA ben öyle hissediyorum XD
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Evcil Hayvan - Frontosa Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,17 saniyede yüklendi.)